נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

אובדן כושר עבודה בעקבות ניתוח שנגרם מתאונת עבודה

אובדן כושר עבודה בעקבות ניתוח שנגרם מתאונת עבודה

תאונת עבודה היא תאונה שמתרחשת בזמן העבודה, בדרך אליה או בדרך ממנה והיא מתייחסת לכל מקום עבודה בין אם מדובר על עבודה משרדית ובין אם על עבודה פיזית. במקרים מסוימים נפגע גם כושר העבודה באופן ישיר או בעקבות ניתוח הקשור לתאונה. המאמר יעסוק בסוגיה זו.

 

מהן הזכויות של עובדים שנפגעו בתאונת עבודה?

כל עובד שנפגע בעבודה, בדרך אליה או בחזרה ממנה רשאי לתבוע את המוסד לביטוח לאומי ולקבל פיצוי כספי למשך 90 יום במידה ולא חזר למקום העבודה. הפיצוי מחושב על פי 75% מהשכר הממוצע של 3 החודשים האחרונים בהם עבד. בהמשך ניתן לתבוע את המעסיק במידה והתאונה היא תוצאה של רשלנותו ואת חברת הביטוח הפרטית. במידה ומגיע פיצוי כספי לעובד, סכום הפיצוי של הביטוח הלאומי יקוזז מהפיצוי של המעסיק או חברת הביטוח. מעבר לכך ניתן להגיש תביעת נכות כללית לביטוח הלאומי ולקבל הטבות כמו שיקום מקצועי ועוד. תביעת נכות בשיעור של 75% ומעלה ניתן גם לתבוע מקרן הפנסיה.

 

אובדן כושר עבודה בעקבות ניתוח כתוצאה מתאונת עבודה

במידה ואדם נפגע במהלך עבודתו ונזקק לטיפולים רפואיים, ניתוחים, תרופות, אמבולנס וכד', הוא רשאי לקבל החזרים מלאים מהביטוח הלאומי כנגד קבלות ומסמכים רפואיים. במידה ולאחר הניתוח מצבו התדרדר והוא איבד את כושר עבודתו באופן מלא או חלקי, עליו להוכיח קשר ישיר בין הניתוח לתאונת העבודה ולתבוע את חברת הביטוח הפרטית או את המעסיק במידה והתאונה נגרמה מרשלנות. למעשה ניתן לתבוע אי כושר עבודה חלקי או מלא גם בעקבות ניתוח שאינו קשור לתאונת העבודה. התביעה מוגשת לביטוח הלאומי עבור קצבת נכות כאשר התנאי הוא ירידה של 45% בכושר ההשתכרות עקב המוגבלות. הביטוח הלאומי יכול לקבוע נכות על אובדן כושר עבודה לשנתיים ולאחר מכן לעשות וועדה רפואית נוספת לצורך המשך קבלת הקצבה. בנוסף, ניתן לתבוע גם את חברת הביטוח הפרטית בהתאם לפוליסה.

 

סיוע משפטי של עורך דין לאובדן כושר עבודה

כאשר מגישים תביעת אובדן כושר עבודה או תביעת תאונת עבודה לביטוח הלאומי, לקרן הפנסיה ולביטוח הלאומי יש להסתייע בשירותיו של עורך דין מומחה לתאונות עבודה או אובדן כושר עבודה. ידוע שחברות הביטוח הפרטיות והמוסד לביטוח לאומי מאוד מקפידים ופועלים על פי ספר הליקויים של הביטוח הלאומי. על מנת למצות את כל הזכויות המגיעות לכם ולתבוע כל גוף בצורה מסודרת, חייבים להסתייע בעורך דין מקצועי שבקיא בעניינים אלה. על אחת כמה וכמה כאשר תאונת העבודה מחייבת ניתוח שעלול לסבך את הליקויים והפגיעות. גם כשהניתוח מצליח, חברת הביטוח הפרטית עשויה לשלם פיצוי על הניתוח בהתאם להוכחת נזק ישיר של תאונת העבודה לצורך ניתוח ולאובדן כושר העבודה. למידע נוסף בקרו באתר https://pitzuim.co.il/תביעות-אובדן-כושר-עבודה.

מהן הזכויות של עובדים שנפגעו בתאונת עבודה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עורך דין נזיקין