נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

איך בוחרים עו”ד פלילי מהשורה הראשונה?

עורך דין פלילי

עבירות פליליות הן עבירות חמורות אותן תובעת המדינה כאשר ישנן הוכחות והעונש עליהן כבד. בבית המשפט עורכי הדין הפליליים מייצגים את התביעה וההגנה, כאשר אחד מהם הוא הקטגור והשני סנגור. המאמר יפרט כיצד בוחרים עו"ד סנגור מהשורה הראשונה.

 

מה תפקידו של הסנגור במשפט פלילי?

הסנגור הוא עורך הדין המייצג את הנתבע בעוד שהקטגור מייצג את התובע. הוא למעשה צריך לעשות הכול על מנת שהמיוצגים שלו יצאו זכאים בבית המשפט או יקבלו עונשים מופחתים. אך עוד לפני כן, כאשר הנאשם תחת חקירה משטרתית, עורך הדין הפלילי צריך לנסות לבטל את האישומים כשמחליטים לנהל מולם משפט. למעשה, המטרה של עורך הדין הפלילי היא לצמצם כמה שיותר את הנזקים ולעמוד על הזכויות של הנתבעים השוכרים אותו.

בנוסף, לעורך הדין הפלילי צריך להיות מספיק ניסיון וידע במערכת המשפטית הפלילית. ישנם עורכי דין המשמשים בסנגורים וכקטגורים פליליים במקביל ולכן חשוב להתמקצע ולהיות בקיאים בתחום הסנגוריה בכל הקשור לחוקים, לגורמי האכיפה ולהליכים המשפטיים. במילים אחרות, עורך דין פלילי חייב לסייע ללקוחות שלו בצורה שלא משתמעת לשתי פנים ולא משנה במה הם מואשמים.

 

אילו עבירות הן פליליות?

עבירות פליליות יכולות להיות בתחומים שונים. מבין העבירות ניתן למנות עבירות אלימות כמו רצח, סחיטה ואיומים או תוקפנות פיזית. בנוסף, עבירות מין, זנות, קטינים, עבירות באינטרנט, שוחד, סמים, זיוף, רכוש, שוד, גניבה, נשק, הלבנת הון וצווארון לבן הן עבירות פליליות. לפיכך, עורך הדין הפלילי חייב להיות בקיא בכל סוגי העבירות, החוקים, העונשים, התקדימים המשפטיים וכיוצא בזה הקשורים לכל אחת מהן.

 

איך בוחרים עו”ד פלילי מהשורה הראשונה?

עורך דין ופרט בתחום הפלילי בוחרים על פי המוניטין שלו. ככל שיש לו יותר הצלחות מוכחות והוא יותר מוכר כאדם מקצועי ומנוסה שמצליח להגיע לתוצאות טובות, כך הוא יהיה יותר מבוקש. זאת אומרת שעורך דין פלילי טוב צריך להיות מקצועי, מנוסה, ישר, אמין וששמו הולך לפניו. הדרך המקובלת לבחור בעורך דין מצטיין היא לקבל המלצות מפה לאוזן ממכרים. למרות זאת, כיום ניתן לבדוק את עורך הדין באינטרנט. לכל עורך דין רציני יש אתר בו הוא מציג מאמרים, דוגמאות למשפטים בנושא הפלילי, ניסיון מקצועי ותחומי התמחות.

בדרך זו קל לאתר עורך דין טוב במיוחד אם קוראים עליו באתר או בפורומים השונים חוות דעת טובות. בנוסף, כיום גם ברשתות החברתיות ניתן לקבל המלצות. כדי לעמוד על קנקנו של עורך הדין הפלילי, מומלץ לבדוק את הרצינות שלו, התגובות והזמינות. מאחר ומדובר בעבירות פליליות שבגינן הנאשמים נמצאים במעצר עד המשפט, צריך להיות אליהם זמין בכל שעה. לסיכום, עורך דין פלילי צריך להיות מעודכן מבחינה מקצועית על מנת לנקוט באסטרטגיות שונות למען לקוחותיו. לפרטים נוספים הקליקו https://www.plili.org.il.

עורך דין פלילי

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עורך דין פלילי
מאזניים
קשירת קשר לביצוע פשע

חבירה של מספר חשודים ורצון משותף להוציא לפועל עבירה פלילית עלולים להגיע עד כדי קשירת קשר לביצוע פשע. במאמר