נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

איך לדרוש את כספכם מבעל חוב ולהתחיל את הטיפול המשפטי מולו?

עורך דין

חייבים לכם כסף? זכותכם לדרוש מבעל החוב את כספכם. במידה ויש עיכוב בהעברת הכספים, לא כדאי לחכות ולתת לחוב להישכח. אתם יכולים לפנות אל הליך משפטי על מנת לקבל בחזרה את כספכם. כיצד ניתן לדרוש את הכסף? איך מתחילים בטיפול משפטי? פרטים על כך לפניכם.

 

מתי חייבים לכם כסף

חוב הוא למעשה כל מצב בו אדם מסוים לא העביר לכם סכום כספי עליו סוכם מראש. בנוסף, אדם יכול להיות חייב לכם כספים במידה והתקבלה החלטה מגוף המוסמך לכך, כמו בית משפט שקבע כי על אדם מסוים לשלם לכם סכום כספי כלשהו.

דוגמאות לחובות שיכולים להיות רלוונטיים אליכם הם תשלומי מזונות שלא שולמו בזמן, תשלום בעבור שירות או מוצר מסוים, הלוואה שלא הוחזרה בזמן ואי תשלום דמי שכירות. כאשר יש לכם עילה לדרישת כספים מאדם החייב לכם כסף, אתם יכולים לפנות אל בית המשפט באמצעות עורך דין, כמו שניתן לראות באתר https://kisrael-law.co.il על מנת לקבל את כספכם בחזרה.

 

מכתב התראה

השלב הראשון בטיפול משפטי אל מול בעל חוב הוא שליחת מכתב התראה. מכתב זה ישלח אל בעל החוב או אל עורך הדין שמייצג אותו. המכתב ינוסח באמצעות עורך דינכם, כאשר המטרה היא להודיע לבעל החוב על צעדים משפטיים שאתם מתכננים לנקוט מולו במידה והוא לא יסדיר את תשלום החוב.

המכתב יכלול פירוט של החובות השונים והתשלום שיש להעביר על כל חוב. בנוסף לכך, במכתב ההתראה יכלול עורך הדין תאריך אותו הוא מקציב לתשלום החוב, שבמידה ולא ישולם עד תאריך זה, הוא יפנה לבית המשפט.

 

הגשת תביעה

לאחר חלוף המועד שצוין במכתב ההתראה, רשאי עורך הדין לפנות לבית המשפט על מנת להבטיח ללקוח שלו את קבלת הכספים שלו בחזרה. בבית המשפט יגיש עורך הדין תביעה אזרחית כנגד בעל החוב, כאשר הדיונים יתנהלו בבית משפט השלום או המחוזי בהתאם לגובה הכספים שנתבעים מבעל החוב.

 

החלטת בית המשפט

בית המשפט יכול לקבל מספר החלטות. הוא יכול לאשר את התביעה באופן מלא ולדרוש מבעל החוב לשלם סכום מלא. בנוסף, הוא יכול לחייב רק תשלום חלקי של החובות המצוינים. בנוסף, שופט יכול לדחות את תביעתכם, אך עומדת לכם זכות הערעור על כך בערכאות השונות.

 

עמדו על הזכות לקבל את כספכם

אם למישהו יש חוב שהוא צריך לשלם לכם, כנראה שהדבר לא נגרם במקרה. בין אם מדובר על הלוואה שלא הוחזרה, מזונות שלא שולמו בזמן או תשלום שלא הועבר על שירות או מוצר שסיפקתם, החוב קיים מסיבה מוצדקת. לכן, במקרים כאלו בהם אתם בטוחים בזכות שלכם לקבל כסף מאדם מסוים, אתם יכולים לעמוד על הזכות הזאת ולפנות להליך משפטי על מנת לקבל את כספכם.

הליכים משפטיים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין
ספרים ופטיש
מהן הזכויות של עובדת בהריון

נשים רבות מבולבלות לגביי זכויות התעסוקה שלהן בזמן ההריון, סוגייה זו מעסיקה רבות זוגות צעירים המתכננים הריון וגם כמובן