נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

איך מחשבים את הפיצוי לנפגעי תאונות דרכים

משקל

לאחר תאונת דרכים אין ספק שיש המון בירוקרטיה, אך החשוב ביותר כנראה זה להבין מה מגיע לכם.

הזכויות שלכם זה הדבר הכי חשוב, והפיצויים שתקבלו גם מגיעים לכם על פי חוק וגם יעזרו לכם לעבור את התקופות הקשות האלו.

לכן חשוב שתבחנו היטב את הזכויות שלכם ותבינו מה בדיוק נכנס למשוואה של חישוב הפיצוי שמגיע לכם.

 

קביעת הסכום

בחישוב הפיצוי לנפגעי תאונות דרכים יש התחשבות בדברים רבים ושונים, ישנו הליך לקביעת הסכום לפיצוי, בו עורך דין תאונות דרכים המייצג את הנפגע, מנסה לשכנע את בית המשפט לפסיקה למתן הפיצויים הללו. בנוסף, יבנה את התיק באופן שישקף את הנזקים שנגרמו לנפגע ובכך יוביל לסכום פיצויים גבוה ככל הניתן המתבסס על שיכלול הפרמטרים.

 

סבל וכאבים

סכום הפיצוי שישולם מושפע מגילו של התובע, כך שאם הוא יותר צעיר, יש לו יותר שנים לחיות עם הסבל שנגרם לו, ועל פי כך הפיצויים שלו יהיו גבוהים יותר. יחד עם זה, נכנסים למשוואה נתונים רבים, כמו משך האשפוז, אחוי הנכות שנקבעו ובאופן כללי המידה פה נפגעה איכות החיים של הנפגע בעקבות התאונה והטיפולים שיצטרך לעבור עוד בהמשך.

 

אחוזי נכות

כמובן שככל שאחוזי הנכות גבוהים יותר, הפיצויים גם יהיו גבוהים יותר, ובנוסף לגובה האחוזים גם סוג הנכות נכנסת למשוואה. סוג נכות תפקודית לדוגמא, שככל שהתפקוד נפגע כך הפיצוי גדל בהתאמה. לעומת זאת סוג נכות קוסמטית למשל יביא לסכום פיצוי נמוך יותר. יש הרבה סוגי נכות המשפיעים על דברים שונים, בקביעת שיעור הנכות גם זה נכלל.

 

הפסדים בעבר

על פי ההכנסות של הנפגע, והפגיעה ביכולת שלו להשתכר בזמן עבר, נקבע סכום הפיצוי בהתאמה. אם נאלץ הנפגע להיעדר מהעבודה בגלל הפגיעה שלו למשך תקופה ארוכה, יצטרך להציג תלושי משכורת או אם הוא עצמאי אז דוחות תקופתיים, ועל פי הנתונים בהם יוכלו להבין את ההפסד שנגרם לנפגע ועל פי כך להכניס את זה לחישוב הפיצויים.

 

הפסדים עתידיים

במידה והפגיעה מהתאונה גורמת לאי יכולת השתכרות בהמשך חייו של הנפגע, בשל נכות, בעיות תפקוד, טיפולים ועוד. על פי כל הנתונים של השתכרותו הקודמת ותקופת הזמן שעוד נשארה לו לעבוד עד גיל פרידה, גם נתונים אלו נכללים ונכנסים למשוואת חישוב הפיצויים שיינתנו לנפגע.

 

צד שלישי

במצב בו לנפגע הייתה משפחה שסייעה לו בצורה משמעותית בזמן ההחלמה שלו, הוא גם זכאי לפיצוי על המאמצים שלהם. לצורך כך יש להביא מסמכים שמאשרים את הדבר ועורך הדין צריך להביא ראיות לכך.

 

רבות הדרכים

נכון שזה נראה כמו ים בלי סוף, אך בעזרת עורך דין או גורמי סיוע נוספים, תוכלו לדאוג להכל בלי בעיה. הדבר הכי חשוב זה שתכירו את החוק ותבינו מה הזכויות שלכם, ובכך תוכלו לוודא שכל מה שעבר עליכם ועובר עליכם יקבל מענה מתאים.

ציוד משפטי

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עורך דין דיני עבודה