נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

5 דרכים להתכונן למשפט לעורך דין המתחיל

לבוש מעוצב

נראות

הנראות שלך מהווה חלק עצום מהרושם הראשוני. הרושם הראשוני הוא חשוב במיוחד אם אתה עורך דין מתחיל, עורכי הדין של הצד השני והשופט אינם מכירים אותך, לכן האופן שבו אתה נראה, יסייע להם לשתף פעולה איתך, להאמין לך או לקחת את דברייך באופן מוגבל יותר וכולי.

כאשר בוחרים בגדים להופעה בבית משפט, חשוב לשים לב לדרישות הנוקשות של לשכת עורכי הדין, לאחר מכן, בהתאם למה שרוצים לשדר להתאים את הפרטים הקטנים והאביזרים.

למשל, בעוד שהתקנות מחייבות עניבת עניבה שחורה, אופן הקשירה פתוח לפירוש, סוג הקשר יכול להעיד רבות, קשר וינזדור לעומת קשר ארבע ביד יוצרים תדמית אחרת, האחד יותר פורמלי בעוד שהאחר יותר צעיר ופחות קבול למוסכמות, כך גם סוגי החפתים השונים, בחירה בחפתים בצורות שונות, או שעשויות מחומרים אחרים מייצרת תדמית של אחד היורד לפרטים הקטנים, באופן דומה גם שעונו של עורך הדין, הגרביים והנעליים שלו.

כאשר מתכוננים לבית משפט, חשוב לזכור שמשפטנים, בתור אנשים שרואים רוב היום אנשים שלובשים חליפות, יודעים לזהות את הדקויות האלו והן נתונות להערכתם. עורך הדין המתחיל, בדומה לחתנים ששמים חליפות חתן, צריך להיות מדוקדק ובעל המראה הטוב ביותר.

 

שפת גוף

בדומה לנראות, שפת גוף היא כלי לעמוד על מהימנותו של אדם. כאשר מדברים בבית המשפט, לאופן שבו מסתכלים בעיניים, ליציבות העמידה, לתנועות הידיים, לסוג הטונציה ועוד, יש משמעות אדירה באשר לתחקור העדים, לייחס שמקבלים מן השופט, לאווירה שמשרים על הלקוח שלך ועל הצד השני במשפט.

לכן, חשוב במיוחד להתכונן ולתרגל את הדברים הללו. אלו דקויות שמשפיעות על הסביבה באופן שהוא לא בהכרח מודע. לכן, הגעה אסרטיבית ובטוחה בעצמה, תתבטא גם בדברים האלו ויכולה להקל מאוד על העמידה בבית משפט – חוויה מלחיצה ומשמעותית לעורך דין מתחיל.

אלמנט נוסף שמראה על לחץ הוא הזעה. על אף שאין הרבה לעשות שכן הזעה היא תהליך טבעי, חשוב לשים דיאודורנט, להתרענן בשירותים ואם צריך אז גם להביא חולצה להחלפה. כאשר עורך הדין מיוזע נוצר רושם לא טוב.

 

היכרות מוקדמת ובקיאות

מכל עורך דין מצופה בקיאות מאוד מאוד גבוהה בחומר של התיק. כאשר מדובר בעורך דין מתחיל, זה חשוב במיוחד משום שהחוויה המלחיצה של עמידה בפני שופט עלולה ליצור "בלקאאוט" שבו הרבה מן החומר עלול להישכח.

היכרות גבוהה עם החומר ותרגול סיטואציות קודם, למשל שאלות נגד, שאלות של השופט, או התעמתות עם עורך הדין של הצד השני יכולה להגביר את הביטחון וכך להקטין במעט את החשש לבלקאאוט.

הכנה מוקדמת, יכולה לעזור בחידוד המטרות של כל שלב, כאשר המטרה היא להשיג דבר מה, כדאי להתכונן לתגובות הנגד ולהבין מה האפשרויות שפתוחות בפנייך בהתאם לכל תגובה והערה של הצד השני.

 

איש חוק ומשפט

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין
ספרים ופטיש
מהן הזכויות של עובדת בהריון

נשים רבות מבולבלות לגביי זכויות התעסוקה שלהן בזמן ההריון, סוגייה זו מעסיקה רבות זוגות צעירים המתכננים הריון וגם כמובן