מהו הסכם טרום נישואין והאם כדאי לזוג צעיר לחתום עליו לפני החתונה?

הסכם ממון. סביר להניח שכל אחד מאיתנו שמע את צמד המילים הזה, ותהה במה מדובר בדיוק. ריכזנו עבורכם את כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא הזה, וכמובן כיצד זה מתקשר לחתונה שלכם.

 

זוגיות לכל החיים?

סביר להניח שכל אחד מאיתנו שנמצא במערכת יחסים מספיק ארוכה, ראה ודמיין בשלה כזה או אחר את החיים עם בן הזוג. אחרת, סביר להניח שלא הייתם ממשיכים בקשר "ומבזבזים את זמנכם". כאשר מתחתנים, זה מקבל משנה תוקף. כשאנו מתחתנים אנו מקווים ומצפים שזה יהיה לכל החיים, אחרת למה אנו עושים זאת? 

בשנים האחרונות צמד המילים הסכם ממון עלה לקדמת הבמה, במיוחד בהקשר של זוגות צעירים.

 

מי אתה הסכם טרום נישואין?

ובכן הסכם טרום נישואין או בשפה המשפטית "הסכם ממון" הוא הסכם שנחתם בין בני הזוג (כמובן בהסכמה מלאה של שני הצדדים) ומטרתו למנוע מחלוקות ובעיות בהנחה ובני הזוג יגיעו למצב של גירושין. כיצד? בהסכם הממון כתוב אופן חלוקת הנכסים השונים בין בני הזוג בהנחה ומצב כזה ייקרה. למעשה, להסכם הממון יש תוקף משפטי, ולכן בהנחה ובני הזוג חתמו על הסכם שכזה ובסופו של דבר הם יגיעו למצב של גירושין – הם יחויבו לפעול על פי ההסכם. 

אם תבחרו לבצע את ההסכם לפני שאתם נשואים,תוכלו לגשת לנוטוריון שיבצע את ההסכם עבורכם ויחתום עליו. החתימה שלו ביחס לשלב שבו אתם נמצאים (טרם נשואים) היא מספיקה ועומדת בדרישות החוק. 

מנגד, בהנחה ואתם מעוניינים לבצע הסכם שכזה לאחר שנישאתם, תצטרכו לקבל אישור של בית הדין לענייני משפחה. 

 

הנושאים שמופיעים בדרך כלל בחוזים מסוג הסכמי ממון הם:

  1. משמורת (של הילדים במידה ויש כאלה במקרה של גירושים).
  2. חלוקת רכוש (אפשרות ראשונה היא של כל הרכוש של בני הזוג, בעוד אפשרות שנייה מציעה רק נכסים שנרכשו מאז הנישואים).
  3. מזונות (כמובן עד גיל 18 של הילד הצעיר ביותר), כספים משותפים (חשבונות בנק משותפים וכו), ומניעת אפשרות להיקלע למקרה של סרבנות גט (מקרה בו אחד הצדדים מונע מהתהליך להתרחש לאור חוקי ההלכה והמשפט היהודי בנושא זה).

מדובר בהסכם שנהפך מיום ליום לשכוח יותר ויותר בחיי הנישואין במדינת ישראל, בעיקר לאור אחוז הגירושין הגבוה שיש למדינה. 

 

עוד לא נשואים וכבר חושבים על הסכם טרום נישואין? קבלו מאיתנו סיוע בהכנות לחתונה שלכם

אם אתם מעוניינים לתכנן את החתונה שלכם ועדיין לא יודעים מאיפה להתחיל – תנו לנו לעזור לכם. אתר Save A Date מרכז עבורכם עשרות אפשרויות של אטרקציות ופעילויות שונות ליום החתונה שלכם! כמו כן תקבלו עשרות הצעות בטווח מחירים אדיר – מה שייתן לכם מגוון רחב של אפשרויות בכל תקציב שהוא. אז קדימה – למה אתם מחכים?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram