נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

זכויות עובד – מהן הזכויות שלא ניתנות לוויתור

ספרים וכלי משפטי

אם גם אתם, כמו רוב האנשים, עובדים בתור שכירים במקום כזה או אחר, אתם בוודאי מודעים היטב לכך שיש לכם מספר זכויות שהמעביד חייב לכבד ולשמור עליהן.

אף אחד לא יכול לפגוע בזכויות שלכם ככה סתם, ולמעשה, זכויות העובד כתובות בצורת חוק כי מטבע הדברים, הכוח נמצא אצל המעביד.

מה עושים כאשר בכל זאת הזכויות נפגעות ואל מי פונים? כל התשובות במאמר שלפניכם.

 

הכירו את הזכויות שלכם

כאשר מדברים על זכויות עובד, מדהים לראות עד כמה רבים מאתנו כלל לא מכירים את החוק. אנחנו לא באמת יודעים לומר מה מגיע לנו ומתי פוגעים בזכויות שלנו, כך שהדבר הראשון שכדאי לעשות הוא להתעמק תחילה בנושא הזה. מה באמת מגיע לאישה בהריון? ולאישה אחרי לידה? האם אפשר לפטר אותה ככה סתם, למרות מצבה הרגיש? ומה דינו של אדם חולה שלא יכול להגיע לעבודה לאורך תקופה ארוכה? האם מותר למעסיקים שלו להעזיב אותו או שהתנהגות כזו תהיה פגיעה בזכויותיו של העובד? יש אינספור דוגמאות למקרים שבהם זכויות העובד נפגעות, כמו למשל:

  1. פיטורין שלא כדין
  2. התעלמות מהטרדה מינית בעבודה
  3. פיטורין בזמן הריון או אחרי לידה
  4. חוסר עדכון של חוזה העבודה מבחינת הוותק
  5. התעלמות מהחובה להעלאה בשכר בגלל ניסיון, ותק ותפקיד ועוד

 

אם תהיו מודעים לזכויות שלכם, תוכלו להיות בטוחים יותר שאתם יודעים כאשר הן נפגעות ולכן זה כל כך חשוב.

 

אל מי פונים?

נדמה לכם שהזכויות שלכם בתור עובדים נפגעו? אין לכם שום כוונה לוותר על מה שמגיע לכם? פנו עוד היום אל עורך דין לענייני עבודה. איש מקצוע כזה חי ונושם את התחום הזה, הוא מכיר את החוקים ויודע היטב איזה זכויות יש לכם, בתור עובדים. לכן, הדבר הראשון שהוא יעשה למענכם, זה להבין האם אכן הזכויות שלכם נפגעו והאם המעסיקים שלכם נהגו שלא בתום לב. בהתאם לכך, אם אכן יתברר שיש לכם עילה לתביעה, עוה"ד שלכם יוכל לסייע וללוות אתכם בצורה מקצועית לכל אורך הדרך, עד שתקבלו את הפיצוי שמגיע לכם.

 

איך לבחור את עוה"ד שיעזור לכם בצורה הטובה ביותר שאפשר?

כמובן שלא חסרים עורכי דין בישראל שעוסקים בתחום דיני העבודה. יחד עם זאת, לא כולם מגיעים עם הניסיון הנדרש ולכן ברור מדוע לא כל עו"ד שתשמעו את השם שלו הוא אדם שכדאי לפנות אליו. אם אתם רוצים להגדיל את הסיכוי שלכם לקבל את הפיצוי שמגיע לכם, בדקו לאיזה עו"ד אתם פונים, ויפה שעה אחת קודם. נסו לברר הכול מראש, כולל מחירים ושכר טרחה, כי לא תמיד כדאי יהיה לפנות אל עוה"ד שמרשה לעצמו לגבות מחירים הרבה יותר גבוהים לעומת המחיר הממוצע בתחום הזה.

 

זמן וכסף

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עורך דין דיני עבודה