נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

חשיבות האבחון

רופא מומחה

כמו שידוע לכולם, כל הליך רפואי, מתחיל באבחון.

האבחון הוא תהליך שבו הרופא מנסה להבין מה הבעיה הרפואית של המטופל כאשר המטופל מציג סימפטומים שונים שיש לו (כאב ראש, עייפות, כאבי בטן וכדומה).

זוהי מלאכה מאוד חשובה ודרוש שתעשה ביסודיות. אבחון נכון מוביל לבדיקות הראויות ולטיפול הנכון. לכן, אבחון שנעשה כפי שאמור להיעשות הוא כזה שמוביל לטיפול הטוב ביותר במהירות האפשרית. כמובן שזה מורכב יותר וישנם פעמים שבהם האבחון אינו פשוט או שהסימפטומים אינם מעידים על מחלה מובהקת.

אבחון שגוי, אם כן יכול להוביל לתוצאות לא רצויות. ברור כי על אף שבאבחון השגוי אין הרופא יוצר את המחלה, אלא שבעקבות אבחון זה הוא עלול להעניק טיפול לא מתאים שיוביל לבעיות או לחילופין שבכך שלא פתר את הבעיה, היא תחריף.

 

סוגי הרשלנות הרפואית באבחונים

סוג ראשון של רשלנות רפואית היא זו שנוצרת כתוצאה מאבחון שגוי של מחלה ובעיה רפואית. זהו מקרה סטנדרטי, שבהתאם למידע שניתן לרופא, הוא אבחן את המטופל במחלה שאינה מתארת את המחלה שלו. הדבר יכול להוביל לטיפול לא נכון או לחוסר טיפול.

סוג שני של רשלנות רפואית היא כזו שנוצרת בעקבות הפנייה לבדיקות לא נכונות, חוסר הפנייה כלל או שליחה למספר בדיקות מועט מן הדרוש. רופאים כפופים לפרוטוקולים ונהלים מסוימים, כלומר, כיצד לפעול, לאילו בדיקות לשלוח בהתאם למצב מסוים. חריגה מאלו יכולה להוות רשלנות רפואית.

סוג שלישי של רשלנות רפואית הוא התעלמות או חוסר התייחסות להיסטוריה משפחתית של המטופל, דבר שרלוונטי בעיקר למחלות גנטיות. ישנם מטופלים שבעקבות מצב משפחתי מסוים (למשל אב שחלה במחלה מסוימת), הוא מועד לסיכון גדול יותר לחלות במחלה מסוימת. במצב כזה, הרופא צריך להיות רגיש במיוחד לאפשרות שהמטופל יחלה במחלה זו.

סוג רביעי של רשלנות רפואית הוא קריאה לא נכונה של תוצאות בדיקות. במידה ותשובות הבדיקה הגיעו לשולחן הרופא ובהתאם למידע שניתן לו, הוא הגיע לאבחנה לא נכונה באופן לא סביר, כלומר, ככל ש"הרופא הסביר" יכול היה לשים לב שמדובר באבחון שגוי, מדובר ברשלנות.

סוג חמישי של רשלנות רפואית הוא תיעוד לא נכון בדיקות, זהו מצב יחסית נדיר אך עלול לקרות בשל העומסים הגדולים שמצויים בהם רופאים, שהם מקבלים תוצאות או בדיקות של מטופל אחר.

 

מה ניתן לעשות?

במידה והאבחון של הרופא היה שגוי וסטה מן הנורמות המקובלות, ניתן בהתאם להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית. על מנת לוודא כי ישנו תיק מבוסס מספיק לתביעה, שכן אבחון שגוי או מאוחר יכול להוביל לנזק אך ישנו צורך להוכיח קשר סיבתי מובהק, דבר שעלול להיות מורכב בחלק מן המצבים, מומלץ להיוועץ בעורך דין מומחה.

עורך הדין המומחה יידע להפנות לכל המידע ההכרחי, ראו עוד באתר:

http://www.s-klaw.co.il

 

מנתחים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא רפואי
חיזק חיי המין
קמגרה ללא מרשם – האם זה חוקי

בשנים האחרונות הפכו להיות תחליפי הויאגרה לפופולאריים מאוד בעולם כולו. גברים רבים בעולם מודים לראשונה כי הם סובלים מבעיות

רפואה מקצועי
חוות דעת נוירולוגית

פגיעות נוירולוגיות הן פגיעות מורכבות אשר מצריכות התקשרות עם רופא אשר מומחה לתחום, וזאת על מנת לקבוע את היקף

מתי נפנה אל עו"ד נזקי גוף

פגיעות גוף לא אחת מובילות לשינויים משמעותיים בחיים ואפילו לנכות שנשאר לעד. לכן ברור מדוע במקרים שיש אשם במצב