נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

כיצד לקבל את רישיון הנהיגה שלך בחזרה לאחר פסילה

משקל

במידה ורישיון הנהיגה שלכם נשלל, זהו לא סוף העולם.

ישנם מקרים בהם ניתן לקבל חנינה או קיצור של משך הפסילה ולחזור לכביש מוקדם מהצפוי.

לא כל הדרכים מאוד פשוטות אך פסילת רישיון בעצמה גורמת לחוסר נוחות ובעזרת עורך דין טוב יכול להיות שתמצאו את עצמכם חזרה מאחורי ההגה במהרה

 

שימוע – לפסילה מנהלית

פסילה מנהלית היא שלילת רישיון על ידי קצין משטרה, ולא על ידי בית המשפט. בכדי לקצר את משך זמן הפסילה יש להתייצב לשימוע בו יוצגו כלל הראיות מטעם המשטרה ותינתן הזדמנות להצגת המקרה מצד הנהג. השימוע הוא לא פחות חשוב מדיון בבית המשפט וכדאי מאוד להיעזר בעורך דין מומחה בתחום כהכנה למפגש. אתר בדרכים מציע עורכי דין מנוסים שיכולים לכוון אתכם מה לומר ואיך במהלך השימוע.

על הנהג שרישיונו נשלל לבקש את השימוע ביוזמתו ולא מאוחר מ-30 יום מקבלת ההודעה על פסילת הרישיון.

 

חנינה מנשיא המדינה

היתרון במדינה דמוקרטית הוא שניתן לפנות לנשיא המדינה בבקשת חנינה גם על מקרים כמו שלילת רישיון. אולם לא על כל פסילת רישיון יטרידו את נשיא המדינה.

כדי להגיש בקשת חנינה לנשיא יש לעמוד בשלושה תנאים: בית המשפט קבע כי יש לפסול את הרישיון, כל ההליכים המשפטיים מוצו וישנם גורמים מוצדקים וחריגים לכך שיש לבטל את השלילה. פרט חשוב: על פסילה מנהלית לא ניתן להגיש בקשה לחנינה, אלא רק על פסילה שניתנה ע"י בית המשפט.

 

ביטול דו"חות

משרד הרישוי שולל רישיונות נהיגה מסיבות שונות, וביניהן צבירת נקודות. מי שרישיונו נשלל בגלל הצטברות דו"חות יכול להתחיל בביטולם ובכך להפחית את מספר הנקודות – וכפועל יוצא מכך לזכות חזרה ברישיון הנהיגה.

חשוב לדעת כי תוך 90 יום מקבלת דו"ח תנועה ניתן לבקש לערער על הדו"ח בבית המשפט, ושם (בעזרת עורך דין תעבורתי ברוב המקרים) ניתן יהיה לבטל את הדו"ח ולהפחית את מספר הנקודות המצטברות.

 

המחיר הכבד של נהיגה בזמן פסילה

אם לא הצלחתם לקצר את זמן השלילה או אם הוא קוצר אבל עדיין אתם מתקשים להתנייד בלי לנהוג – הדבר החשוב ביותר הוא לא להתפתות לנהוג בזמן פסילת הרישיון. בית המשפט רואה מאוד בחומר נהיגה ללא רישיון והעונש יכול להגיע לשלוש שנות מאסר וקנס של מאה אלף ש"ח במקביל. בנוסף, הדבר יכול להביא לשלילה של הרישיון לשנתיים נוספות (לכל הפחות) ואף לשלילה ללא הגבלת זמן במקרים של תאונה.

 

הכלי החשוב ביותר: עורך טוב מצוין

משרד הרישוי, המשטרה ונשיא המדינה הם גופים גדולים וסבוכים וכדי להקל על עצמכם ולהבטיח חזרה של רישיון הנהיגה במהרה הדבר הנכון ביותר יהיה להתייעץ עם עורך דין תעבורתי המומחה בתחום. כך תוכלו לחזור לאחוז בהגה ולכבוש את העולם.

פסיקה משפטית

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עורך דין תעבורה