נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

כמה עורכי דין מרוויחים בחודש?

כסף מזומן

שכרם של עורכי דין יכול לנוע בין 8,000 ₪ נטו למתחילים ועד לעשרות אלפי שקלים לוותיקים. מהו טווח המחירים המלא ובמה הוא תלוי? להלן כל הפרטים.

כושר ההשתכרות של עורכי דין – בין הגבוהים ביותר

בשנים האחרונות אנו עדים לכך שמדינת ישראל כמו גם רשויות החוק מנסות לעשות ככל שביכולתן בכדי להמעיט את מספר עורכי הדין אשר עוסקים בתחום, וזאת לאור מה שהם טוענים "הצפה". יחד עם זאת, אין עוררין על כך כי מקצוע עריכת הדין הוא מקצוע מבוקש, הן לאור העובדה כי מדובר במקצוע דינאמי ומרתק והן לאור כושר ההשתכרות הגבוהה. יתרה מכך, כושר ההשתכרות של עורכי הדין עם השנים הוא בין הגבוהים ביותר מבין המקצועות החופשים, וזאת בהתבסס על הניסיון, אזור המגורים כמו גם המגדר, כאשר ישנם הבדלים משמעותיים בין השכר אותו מקבלים נשים, לבין גברים, בדומה למגוון רחב של משרות במשק.

חתימה

כמה מרוויחים עורכי דין?

ע"פ עורך דין טייב, עורך דין פלילי ובעל ניסיון של שנים רבות בתחום, חשוב לזכור כי עורך דין מתחיל יתחיל בשכר בסיס של 8,000 ₪ כאשר כלל הברזל בכל הקשור להשתכרות בתחום נעוץ בוותק. ככל שיש וותק רב יותר, כך השכר יעלה, כאשר עורך דין בעל ניסיון של בין חמש לשמונה שנים יכול להרוויח 13,000-15,000 ₪ בחודש, ואילו עורך דין אשר לו ניסיון של מעל לעשור יכול להרוויח 16,000 ₪ ואף צפונה מכך. בנוסף, יש לקחת בחשבון את מרכיב המגורים. לצערנו, פערי השכר בישראל אינם מסתיימים במקצועות מסוימים אלא נוגעים גם למקצוע עריכת הדין. עורך דין באזור המרכז ירוויח כמעט כפול מעורך דין אשר פועל באזורים אחרים בארץ, כאשר אם לדוגמא עורך דין במרכז יכול להשתכר עם 6 שנים של ניסיון 10,500 ₪, עמיתו בצפון ירוויח 9,800 ₪ בלבד. ע"פ נתונים שהתקבלו עולה כי עורכי דין באזור הדרום מרוויחים הכי פחות, גם כאשר הם בעלי ניסיון, והשכר הממוצע עומד על 9,200 ₪ בלבד.

פערים בין נשים לגברים במקצוע עריכת הדין – פי 15 אחוז ואף יותר

אחד הפערים המשמעותיים ביותר בכל הקשור לשכר עורכי דין נעוץ במגדר, כאשר ע"פ נתונים אשר נאספו מלשכת עורכי הדין עולה כי עורך דין גבר מרוויח 12,200 ₪ ואילו אישה אשר לה אותו זמן של ניסיון תרוויח כ 10,600 ₪ בלבד, הבדל של כמעט 15 אחוזים. מדובר בפערים לא קטנים, אולם ניתן לראות כי בעשור האחרון חל שינוי משמעותי הן מבחינת המשרדים הגדולים אשר מעסיקים שורה ארוכה של עורכי דין כמו גם במגזר הפרטי, כאשר המגמה היא לצמצם את פערי השכר עד לכדי שווין מוחלט בין המינים, בהתאם לוותק כמו גם למקום המגורים.

רוצים לשמוע על עבירות סחר בסמים בעזרת עורך דין פלילי מקצועי לחצו כאן

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין
ספרים ופטיש
מהן הזכויות של עובדת בהריון

נשים רבות מבולבלות לגביי זכויות התעסוקה שלהן בזמן ההריון, סוגייה זו מעסיקה רבות זוגות צעירים המתכננים הריון וגם כמובן