נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

האם אפשר לתבוע על הדברה לא מוצלחת?

מדביר ראשית

שכרת חברת הדברה לטפל בבעיית המזיקים בביתך, אך הטיפול לא עבר בהצלחה? מעוניין לתבוע את החברה על טיפול רשלני ואי ביצוע התפקיד שלה? זה לחלוטין דבר שאתה יכול לעשות. נסביר במאמר הבא כל מה שצריך לדעת לגבי תביעת חברת הדברה על הדברה לא מוצלחת.

 

האם בעל בית יכול לתבוע מדביר בגין כישלון בחיסול כל המזיקים בבית מגורים?

כן. עבור מדבירים רבים, אי הדברת כל המזיקים הביתיים נתפס על ידי בתי משפט מסוימים כהפרת חוזה. ברוב המקרים, כישלון זה בהעלמת מזיקים נגרם בדרך כלל בעקבות רשלנות כלשהי של המדביר.

 

מה על בעל בית להראות כדי להוכיח שמדביר הפר את החוזה?

ישנם תקנים ספציפיים שבדרך כלל נחשבים כהפרת חוזה הדברה כאשר רוב התביעות בנושא הדברה עוסקים בנושא משותף:

  1. המדביר, באמצעות פרסום או אחריות ישירה, מבטיח בתחילה לחסל את כל המזיקים בזמן חתימת החוזה.
  2. לאחר ביצוע העבודות, בדיקת המדביר בבית מעידה על כך שכל המזיקים הושמדו.
  3. פרק זמן מסוים עובר, בדרך כלל תוך שנה, ולאחר מכן המזיקים מופיעים שוב.
  4. בדיקה מאוחרת יותר, על ידי צד שלישי, מגלה פגם כלשהו בעבודתו של המדביר המקורי, מה שמוביל להמשך ההדברה.
  5. בעל הבית יוצר קשר עם המדביר המקורי, שאינו מצליח להפסיק את הנגיעה, או מסרב לכבד את הערבות הראשונית לחלוטין.

חשוב לציין כי מרבית התביעות שקשורות בהדברת מזיקים עוסקות בסוג ספציפי של נגיעות (למשל מקקים, טרמיטים וכו'). לכן אין זה סביר כי תימצא הפרת חוזה, אלא אם כן הנגיעה מתייחסת לאחד המזיקים המפורטים בחוזה.

 

על איזה סוג של נזק ניתן לקבל פיצוי ממדביר?

לצד עלות ההדברה עצמה, בעל בית עשוי להיות זכאי לפיצוי גם על נזקים אחרים. זה יכול לכלול עלויות שכירת מדביר אחר שיסיים את העבודה, או עלויות בעל הבית בניסיון להפסיק את הנגיעה בעצמו. במקרה של טרמיטים, בעלי בתים יכולים אפילו לתבוע פיצוי בגין כל נזק מבני בבית. יש בתי משפט שפוסקים לטובת התובע וקובעים כי מדבירים שעשו עבודה "אקראית" יפצו את הלקוח.

מדבירים רבים מנסים לכסות נזקים על ידי ניסוח חוזים מעורפלים. בתי משפט מעורבים בדעה שלהם על השאלה האם הוראות כאלה תקפות. עם זאת, רוב בתי המשפט מסכימים כי מדבירים אינם יכולים להסתיר את הנזקים שהם יוצרים.

 

כיצד יכול עורך דין לעזור לי?

אם עבדת עם מדביר שלא הצליח לחסל מזיקים בביתך, עליך לפנות מיידית לעו"ד עסקי בכדי לעזור לך לממש את זכויותיך. עורך דין לא יכול לקבוע רק אם יש לך תיק טוב נגד מדביר, אלא גם ליידע אותך בכל נזק אפשרי שתוכל לגבות. עורך דין יכול גם לברר האם הוראת הנזקים המפורקת כלולה בחוזה שלך.

 

מדביר

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כללי