נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

עבירות פליליות – מה צפויים להיות העונשים?

עבירה פלילית

אישום בעבירה פלילית הוא כמובן קשה ומורכב, אולם – המציאות היא המציאות. כדי להיות מוכנים יותר, ומבינים יותר, אספנו עבורכם את סוגי העבירות העיקריים, וחיברנו אליהם את סוגי העונשים המקובלים בתחום. 

אין דרך נעימה לעבור משפט פלילי, אולם מבחינת העונש, קיימות עבירות רבות ולהם מוצמד "תג מחיר" שונה; נמוך יותר. לכול עבירה מגדיר החוק את תחומי הענישה המקובלים והאפשריים. כך, אפשר להיערך מראש ולהבין את סדרי הגודל של העונש, ואת סוג הענישה אשר יוריד את הפיצויים והכליאה למינימום האפשרי. עורכי דין מנוסים – למשל כמו עו"ד דני אורדן – יודעים לתת הערכה מדויקת ומרחיבה יותר, ולכן – בזמן אמת חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין מהשורה. המאמר הבא, אם כן, אינו מהווה תחליף להתייעצות עם עורך דין.

 

עבירות סמים

בתחום הסמים והחומרים האסורים, הענישה מגוונת ומשתנה, בהתאם לסוג העבירה. בהינתן ומדובר על החזקה לשם צריכה עצמית, הענישה תלויה בסוג החומר, כאשר הצריכה המותרת בחוק היא של קנאביס וחשיש, עד 15 גרם, וקוקאין – עד 0.3 גרם. כול כמות מעל הכמות הזו, וגם החזקה של סמים אחרים, מהווה עבירה פלילית באופן מובהק. סוגי העבירה משתנים, אולם הענישה עצמה נותרת קבועה בסך הכול, ויכולה להגיע עד לעשרים שנות מאסר! ראו הוזהרתם…

 

תקיפה

עבירות תקיפה מתחלקות לסוגים שונים – כמו למשל תקיפה רגילה ותקיפת שוטר או נציג חוק אחר. מבחינת ענישה, לרוב נהוג להבחין בין עבירות מסוג תקיפה רגילה ותקיפה בנסיבות מחמירות. במקרה הראשון של תקיפה רגילה, כאשר הקורבן לא סופג פציעה או חבלה, העונש יכול להגיע עד לשנתיים של מאסר בפועל, וכן פיצוי כספי לקורבן. במקרים של תקיפה בנסיבות מחמירות, אשר מזוהים כאשר הקורבן נזקק לטיפול רפואי, העונש מתקבל מהכפלה של הכתוב בחוק התקיפה, כך שזמן המאסר יכול להגיע עד לארבע שנים.

 

אונס ועבירות מין

במקרה הנ"ל, יש להבחין בין עבירות מסוג האינוס ומעשי הסדום, ובין תקיפה והטרדה מינית. באחרון, רמות הענישה משתנות מאוד ונעות בין עונשי מאסר על תנאי ועד לעשר שנות מאסר. במקרה של הטרדה מינית "פשוטה", המקסימום הוא ארבע שנות מאסר. במקרים של תקיפה בנסיבות מחמירות, התעללות, סחיטה על רקע מיני ומעשים מגונים – הענישה מטפסת, ויכולה להגיע על לעשר שנות מאסר בפועל. במקרה של אונס ומעשי סדום – הכולל פגיעה בקטין או ניצול יחסי מרות – מדובר, כמובן, על עבירות חמורות יותר, ולפיכך גם העונש חמור יותר, והוא עומד על כעשרים שנות מאסר.

 

גניבה

מסגרת זו של עבירות מכילה בתוכה סוגים שונים ומגוונים של עבירות. החל מגניבה ממקום העבודה, דרך גניבת קניין רוחני, ועד לשוד מזויין. בהתאם לסוג העבירה, משתנים גם סדרי הגודל של הענישה הצפויה. כך, עבור גניבה מסדר "נמוך" (כמו למשל, פריצה לבית, או גניבת תיק), העונש הבסיסי הוא כשלוש שנות מאסר. במקרים חמורים יותר – כמו שוד מזויין – העונש מחמיר ויכול להגיע עד לעשר שנות מאסר.

עבירה פלילית

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עורך דין פלילי
מאזניים
קשירת קשר לביצוע פשע

חבירה של מספר חשודים ורצון משותף להוציא לפועל עבירה פלילית עלולים להגיע עד כדי קשירת קשר לביצוע פשע. במאמר