נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

פיטורי גננת לפני תום שנת הלימודים

מאזניים

אין ספק כי חינוך וטיפול בילדים הם מן המקצועות החשובים במשק. כיוון שמדובר בעבודה עם ילדים שעות העבודה ולוח הזמנים של עובדים בתחום החינוך הוא שונה באופן מהותי

בהשוואה ללוחות הזמנים של מקצועות אחרים בשוק העבודה.

בהתאם לכך, גם פיטורים בתחום החינוך לרוב יעשו בתוך מסגרת זמנים מסוימת שלוקחת בחשבון את מועד תום שנת הלימודים.

מדוע זה חשוב ומה עלולות להיות ההשלכות במקרים של פיטורים ללא התחשבות במסגרת זמנים זאת? כל זאת ועוד בכתבה הבאה.

 

מתי נהוג לפטר עובדי הוראה וגננות ומדוע

בדרך כלל פיטורים של עובדים בתחום החינוך יעשו עד אמצע חודש מאי ויכנסו לתוקפם לפני תחילת שנת הלימודים הבאה. באופן זה העובדים יוכלו לסיים את שנת הלימודים ולהיערך לקראת שנת הלימודים הבאה. כך למשל גננת שהודיעו לה על שימוע לפני פיטורים במהלך חודש מאי יכולה להתחיל לבחון מקומות עבודה חדשים. במידה והודיעו לה שהיא מפוטרת היא תוכל להשלים את שנת הלימודים על חשבון זמן ההודעה מראש ולהתחיל את מקום עבודתה החדש עם תחילת שנת הלימודים הבאה.

 

מה קורה במקרים בהם הפיטורים נעשו באמצע שנת הלימודים

פיטורים של עובדי הוראה וגננות שנעשים באמצע שנת הלימודים עלולים ליצור סיטואציה מורכבת שכן מציאת מקום עבודה בגן ילדים או בית ספר במהלך שנת הלימודים היא לא תמיד אפשרית. במקרים שכאלה מומלץ לפנות לעורך דין לדיני עבודה שכן לעיתים המפוטר יהיה זכאי לפיצויים מעבר לפיצויי הפיטורים הרגילים אשר מגיעים למפוטר. עורך דין מנוסה בדיני עבודה יוכל לסייע לכם לקבל פיצוי עבור שנת העבודה שהפסדתם בשל העיתוי הבעייתי של הפיטורים. הפסיקות במקרים שכאלו לרוב יטיבו מאוד עם המפוטרים, כך למשל:

  1. עובד הוראה מבית שמש אשר לא קיבל את הודעת הפיטורים במסגרת זמן שתאפשר לו להיערך לשנת הלימודים הבאה קיבל פיצויים על סך 96,750 שקל אשר כיסו את השכר השנתי אשר הפסיד בשל כך ובנוסף קיבל פיצוי פיטורים על סך 30,000 ש"ח.
  2. מורה למתמטיקה בירושלים עם 30 שנות ניסיון בהוראה פוטר מבית ספר תיכון לאחר חודש חודש מאי. לאור דברים אלו המורה הגיש תביעה נגד בית הספר. בית המשפט פסק לטובתו והמורה קיבל פיצויים על סך 96,000 שקל בגין שנת הלימודים שהפסיד. נוסף לכך קיבל המורה פיצויי פיטורין בסכום של 64,000 שקל. בית הספר נשא בהוצאות המשפט שעמדו על 10,000 שקל.

 

פיטורים הם בהחלט עניין לא נעים, במיוחד אם את עובדים מסורים בתחום החינוך. מסיבה זאת, בין אם את גננת מסורה, מורה וותיק ואהוד או סייעת משקיענית חשוב מאוד שתדעו מה הזכויות שלכם. במקרה הצורך אל תהססו לעמוד על זכויותיכם, פנו לעורך דין המנוסה בדיני עבודה ותלחמו על מה שמגיע לכם. לפרטים נוספים וייעוץ מקצועי פנו לעו"ד ליאת פייגל, עורך דין לענייני עבודה.

 

איש משפט

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין
ספרים ופטיש
מהן הזכויות של עובדת בהריון

נשים רבות מבולבלות לגביי זכויות התעסוקה שלהן בזמן ההריון, סוגייה זו מעסיקה רבות זוגות צעירים המתכננים הריון וגם כמובן