רשלנות רפואית – יש מה לעשות בנידון

כל אדם שמגיע לבדיקה אצל רופא, בין אם מדובר על רופא פרטי ובין אם מדובר על רופא בבית חולים, מצפה לקבל טיפול טוב. נקודת המוצע שלנו היא שהרי הרופאים שלנו למדו שנים רבות כל כך, מה שאומר שהם אנשי מקצוע מובילים שבהחלט ניתן יהיה לסמוך עליהם. עם זאת, בפועל גם הרופאים שלנו, כמו הרבה אנשי מקצוע אחרים, עלולים לנהוג בצורה רשלנית. כדאי לדעת שכאשר מדברים על רשלנות רפואית מדברים על אינספור מקרים שונים, כמו לדוגמא: רשלנות בחדר הניתוח כאשר הרופא שוכח חפץ זר בתוך גופו של המנותח. בנוסף לכך, במסגרת רשלנות רפואית ניתן לראות גם רשלנות בזיהוי מחלות, רשלנות במתן תרופות ואפילו רשלנות במסגרת מעקב היריון. מה שבטוח זה שכאשר מדברים על רשלנות רפואית הפגיעה במטופל עלולה להיות חמורה, כי מדובר על עניין של חיים ומוות. אומנם לא כל רשלנות רפואית תוביל בהכרח למוות של המטופל, אך בכל מקרה הפגיעה עלולה להיות קשה. לכן זה טבעי שכל מי שנפגע מהרופא שלו ירצה לתבוע אותו ולקבל ממנו פיצויים, והחדשות הטובות הן שהיום זה אפשרי. למעשה בישראל מוגשות הרבה מאוד תביעות של רשלנות רפואית ולכן, אם גם אתם רוצים שהצד ייצא לאור, כדאי שתפעלו בנידון.

 

כך תחליטו מאיזה עורך דין רשלנות רפואית תרצו לקבל עזרה

כמובן שיש היום הרבה מאוד עורכי דין שעוסקים בתחום הרשלנות הרפואית, מה שמסביר מדוע אתם בדילמה ומדוע אתם תוהים לאיזה עו"ד כדאי לפנות. נקודת המוצע שלכם צריכה להיות שאומנם יש הרבה מאוד עורכי דין טובים, אך לא כולם מגיעים עם הניסיון הדרוש. לכן, בבואכם לבחור עורך דין לענייני רשלנות רפואית כדאי שתבדקו תחילה האם הוא אדם מנוסה. ממתי הוא עוסק בתחום? האם הוא התמודד עם סוגיות מורכבות במיוחד בתחום הרשלנות הרפואית? והאם, כאשר אתם נמצאים במשרדו בפגישה ומדברים איתו, הוא נותן לכם הרגשה שיש לכם על מי לסמוך? עורך הדין שלכם צריך להיות איש מקצוע מוכר כי זו הדרך הכי טובה שיש לדעת שאתם במקום הנכון. כמו כן, חשוב להבין שעליכם לוותר על החיסיון הרפואי שלכם כי ככל שתיתנו לעורך הדין שלכם יותר פרטים אודות המקרה, כך הוא יוכל לבנות טוב יותר את תיק התביעה. אומנם זה נכון שלא כל תביעה כזאת מסתיימת בהצלחה בחינת התובע, אך מה שבטוח זה ששווה לכם לנסות זאת ולשם כך עליכם לבחור עורך דין מתאים.

 

טיפול תביעה רשלנות רפואית

 

כמה זמן זה לוקח?

כל מי שיצא לו להתמודד בתביעות שונות ולהגיע לאינספור דיונים בבית המשפט יודע שהתהליכים הללו לא מסתיימים בדרך כלל ביום אחד. למעשה כל תהליך משפטי עלול לקחת לא מעט זמן ולכן אתם חייבים להכין את עצמכם למאבק משמעותי ביותר. כמו כן, חשוב להבין שאומנם אפילו אם תזכו ותקבלו פיצוי מהרופא זה לא ישנה את הפגיעה הפיזית והנפשית שכבר נגרמה לכם, אך זה לא אומר שכדאי לוותר. הפיצוי מגיע לכם והרבה פעמים הוא יוכל לסייע לכם להתמודד עם מה שצפוי לכם. אם חשבתם לרגע שעדיף לא להגיש תביעה כנגד הרופא שטיפול בכם כי הוא מגיע עם סוללת עורכי דין שמגנים עליו מטעם בית החולים בו הוא עובד, דעו שאתם טועים. אומנם לרופאים יש ניסיון בתחום הזה ומערכת גדולה שעוזרת להם במצבים כאלה, אך כבר היו דברים מעולם. אם עורך הדין שלכם יוכיח שאכן הייתה כאן רשלנות רפואית הרופא ייתן את הדין ואתם תקבלו פיצוי, אז למה אתם מחכים?

 

לאתר של עו"ד רשלנות רפואית דוד פייל

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram