נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

יש לי תיק פלילי – מה זה אומר עליי ומי יכול לדעת?

עריכת דין

רבים אשר מתמודדים עם אישום משפטי, חושבים שברגע שירצו את עונשם, או שבית המשפט יקבע שהם אינם אשמים, המאבק שלהם ייגמר.

למעשה, פעמים רבות מדובר רק בתחילת הסאגה.

תיק פלילי ורישום פלילי במשטרה ובמערכת המשפט, יכול ללוות אתכם במשך שנים ארוכות.

במאמר זה נדון על ההשלכות של תיק פלילי בפועל על חיי היום יום, מי האנשים שחשופים לקיומו ומדוע.

 

הגבלות ביציאה מהארץ

עורך דין פלילי ממוצע בישראל, מקבל בכל שנה עשרות פניות מלקוחות אשר מעוניינים להוציא ויזה לארצות הברית, ונתקלים בסירוב בגלל קיומו של תיק פלילי. חשוב להבין, תיק פלילי הוא נושא שיש לטפל בו מראש, ולא להשאיר זאת לרגע האחרון. המחשבה שעל פייה פועלים ישראלים רבים, היא יהיה בסדר. חשוב להבין, שבכל מה שנוגע לתיק פלילי, ללא מאמץ ממוקד מצדכם, לא יהיה בסדר, ותאלצו להתמודד עם ההשלכות זמן רב. אחת מההשלכות העיקריות של תיק פלילי, היא בעיות חמורות ביציאה מהארץ. הבעיות הללו בולטות יותר במדינות להן אין הסכם כניסה משותף ללא צורך בוויזה עם ישראל. כאשר תגיעו לשגרירות ארצות הברית כדי להוציא ויזה, ייתכן מאוד ותתקלו בסירוב על רקע קיומו של תיק פלילי, וכך גם במדינות רבות נוספות, בין אם מטרת הנסיעה היא חופש או עסקים.

 

הגבלה בקבלה למשרות נחשקות

משרות רבות במשק הישראלי, גם בתחום השירות הציבורי וגם בעולם העסקים הפרטיים, דורשים הצגת של תעודת יושר מכל אדם המבקש להתקבל לעבודה. תעודת יושר זו, אינה נחשבת לחובה לכל המשרות, אך היא לרוב תידרש מכל מי ששואף להגיע למשרה רמה, בעיקר בתחום הניהול. הסיבה לכך, היא חשש להעסיק אדם עם רישום פלילי בכל תפקיד בו תהיה לו גישה קלה לכסף ולרכוש של החברה. כאשר יש לכם תיק פלילי, חשוב מאוד להבין שבלי טיפול וסגירה שלו, יתכן מאוד ותתקשו להתקדם בעולם העסקים, ותישארו עם קריירה ממוצעת. ניתן כמובן להסתפק במשרות אלו, אבל לעיתים אחרי שנים ארוכות של עבודה בתחום, תשאפו להתקדם מקצועית ופיננסית ולעשות שינויים.

 

למי חשוף התיק הפלילי?

התיק הפלילי שלכם אינו חשוף לכל אדם אשר מרים טלפון אל המשטרה המקומית. עם זאת, הוא גם לא לחלוטין סוד. כאשר תידרשו על ידי מעסיק, על ידי חברה, או על ידי שגרירות זרה להציג תעודת יושר מהמשטרה, ותתקלו בסירוב, הם יוכלו בנקל להסיק שהנושא שבגינו לא קיבלתם את תעודת היושר הוא תיק פלילי. הם אינם יכולים לחייב אתכם לחשוף את התיק הפלילי, אך הם בהחלט יכולים לומר לכם שהתנאי להתקדמות בתהליך הקליטה, היא הצגת התיק הפלילי, כדי שיוכלו לעשות את השיקולים הנדרשים, ולקבל את ההחלטה האם שווה לקבל אתכם לעבודה ולקחת את הסיכון.

 

פלילי

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין
ספרים ופטיש
מהן הזכויות של עובדת בהריון

נשים רבות מבולבלות לגביי זכויות התעסוקה שלהן בזמן ההריון, סוגייה זו מעסיקה רבות זוגות צעירים המתכננים הריון וגם כמובן